Геологія і корисні копалини Світового океану 2017, 14 (4): 95-103
В.М. Коморін, Є.О. Дикий
НДУ «Український науковий центр екології моря» Міністерства екології та природних ресурсів України, м. Одеса
ЕКОЛОГІЧНИЙ МОНІТОРИНГ ЯК БАЗОВИЙ ЕЛЕМЕНТ МОРСЬКОЇ СТРАТЕГІЇ УКРАЇНИ
Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом Україні не пізніше 2021 року необхідно здійснити низку заходів з метою імплементації Рамкової Директиви ЄС про Морську Стратегію. До них відносяться заходи для визначення базового екологічного стану та статусу екосистем Чор ного та Азовського морів в межах виключної морської економічної зони України, визначення та затвердження критеріїв Гарного екологічного стану (ГЕС) для екосистем Чорного та Азовського морів в межах територіальних вод України та виключної морської економічної зони України, визначити природоохоронні цілі та індикатори, досягнення яких має забезпечити наближення екологічного ста ну та статусу екосистем Чорного та Азовського морів в межах територіальних вод України та виключної морської економічної зони України до ГЕС. Все це є складовими Морської стратегії України, базовим елементом якої є державний екологічний моніторинг моря.
Ключові слова: Рамкова Директива ЄС про Морську Стратегію, Гарний екологічний стан, базова оцінка стану морського довкілля, план імплементації, Директива ЄС.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Директива 2008/56/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 17 червня 2008 року що встановлює рамки діяльності Співтовариства у сфері політики з морського середовища (Рамкова Директива про морську стратегію).
2. Угода про асоціацію між Україною з одного боку, та Європейським Союзом та Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (ратифікова- на Законом України № 1678-VII від 16.09.2014).
Стаття надійшла 03.09.2017.